Od autora

Nie jestem i nie byłem rugbystą. Jestem tylko kibicem. Chętnie oglądam rugby i o nim czytam. Regularnie bywam na meczach ligowych na krakowskich Błoniach.

„W szponach rugby” to cotygodniowy przegląd wiadomości o rugby z kraju i ze świata. Strona powstała tylko dlatego, że sam chętnie bym coś takiego przeczytał – a ponieważ nie mam gdzie, sam tworzę. Nowe teksty publikuję na początku tygodnia (zazwyczaj udaje się w poniedziałek). Dobór treści z konieczności subiektywny – więcej o Europie niż reszcie świata, więcej o piętnastkach niż siódemkach. Ale staram się niczego istotnego nie przeoczyć.

Od czasu do czasu staram się wyrwać z cotygodniowego kieratu wiadomości i opublikować tu jakiś felieton. Od jakiegoś czasu przed każdą rundą udaje mi się przygotowywać przewodniki po Ekstralidze i przyłożyć rękę do innych tego typu przedsięwzięć. Czasami też piszę lub rozwijam artykuły na tematy związane z rugby w Wikipedii – np.: Rzut karny (rugby union), Major League Rugby, Mecz rugby Szkocja – Anglia (1871), Młyn (rugby union), Rugby School, Finał Pucharu Świata w Rugby 1995.

Kontakt: Grzegorz Bednarczyk,