Od autora

„W szponach rugby” to cotygodniowy przegląd wiadomości o rugby z kraju i ze świata. Strona powstała tylko dlatego, że sam chętnie bym coś takiego przeczytał. Ponieważ nie mam gdzie, sam tworzę. Nowe teksty publikuję na początku tygodnia (najczęściej udaje się w poniedziałek). Dobór treści z konieczności subiektywny – więcej o Europie niż reszcie świata, więcej o piętnastkach niż siódemkach. Ale staram się niczego istotnego nie przeoczyć.

Jestem krakusem, stałym bywalcem na meczach „Juvenii”. Nigdy w rugby nie grałem, ale mam kuzyna, którego kiedyś zgarnęli z osiedla i obiecali, że będzie fajnie. Podobno było fajnie – co prawda kuzyn w żadnym meczu nie zagrał, ale co ponurzał się na treningach w błocie, to jego. Sam nie poszedłem w jego ślady – gdy złapałem bakcyla, byłem już na tarzanie się w błocie ciut za stary, więc ograniczam się do oglądania, czytania, a ostatnio i pisania. Prawdopodobnie to objaw kryzysu wieku średniego.

Ps. Od czasu do czasu piszę lub rozwijam artykuły na tematy związane z rugby w Wikipedii. M.in.: Rzut karny (rugby union), Major League Rugby, Mecz rugby Szkocja – Anglia (1871), Młyn (rugby union), Rugby School, Finał Pucharu Świata w Rugby 1995.

Kontakt: Grzegorz Bednarczyk,