Skarb kibica – wyprawa British & Irish Lions

Kolejna świetna robota Tomka Płosy, który nie tylko sam zakasał rękawy, ale i paru innych zagonił do roboty, w tym niżej podpisanego. Efektem jest „Skarb fana rugby: Lions Tour 2021”. Piguła wiedzy nie tylko o tych Lwach, które przed momentem pokonały w pierwszym meczu Springboki, ale także sporo o przeszłości, tradycji, a i dla miłośników cyferek coś tam jest.

Czytaj dalej

Przewodnik po Ekstralidze

Jutro wraca po zimowym śnie Ekstraliga rugby. Z tej okazji przedstawiam nieoficjalny przewodnik – a w nim sporo statystyk z jesieni, składy drużyn (aktualizowane na podstawie systemu PZR dziś wieczorem), coś do poczytania na rozgrzewkę i nie tylko. W sumie 30 stron. Zapraszam do pobrania z Google Drive: https://bit.ly/3sopzMS. A poniżej do posmakowania wstęp.

Czytaj dalej

Skarb kibica Pucharu Sześciu Narodów

Rzecz odrobinkę „szponowa”. Tomek Płosa wpadł na pomysł, paru ludzi zagonił do pisania, a potem to wszystko opracował i wyszedł mu „Skarb fana rugby: Six Nations 2021”. O rugby po polsku rzadko zdarza się poczytać, więc jest to okazja wyjątkowa i każdemu fanowi ją polecam. Aż odrobinę żałuję, że dałem się do tej roboty zagonić, bo gdyby ktoś inny mój kawałek napisał, miałbym czytania odrobinę więcej. A na przystawkę była jeszcze zorganizowana przez Kubę Sieradzkiego zapowiedź z udziałem autorów tekstów w czwartkowym „Ataku na młyn” 🙂

Czytaj dalej

Po ankiecie

Przede wszystkim bardzo dziękuję tym, którzy zdecydowali się ankietę wypełnić, bo otrzymane wypowiedzi są dla mnie bardzo cenne. Dziękuję też za głosy wpierające moją robotę, które przy okazji się pojawiły i stanowią doskonałą motywację, aby to wszystko kontynuować. Nie planowałem publikacji żadnego podsumowania, ale ponieważ ankiety były całkowicie anonimowe, a ja chciałbym kilka uwag skomentować (choć oczywiście nie wszystkie), muszę to zrobić w ten sposób. Stąd ten króciutki tekst.

Czytaj dalej

Prośba o wypełnienie ankiety

Minął rok od powstania „szponów”. Miałem jakiś pomysł na to, jak mają one wyglądać, ale nie wiem, czy moja wizja strony odpowiada Wam, czytelnikom. Z tej okazji mam prośbę o wypełnienie króciutkiej (tylko pięć pytań) ankiety. Co prawda redakcja jest jednoosobowa, musi ogarniać to zarówno technicznie, jak i znaleźć czas na pisanie (nie mówiąc o czytaniu i oglądaniu), ale jeśli jakieś wskazania będą się powtarzać, może uda mi się je wdrożyć 🙂 Wszystkim, którzy poświęcą chwilę, bardzo dziękuję. Adres ankiety: https://forms.gle/m1FY5n762NZ12Rtx8.

Czytaj dalej