Skarb kibica Pucharu Sześciu Narodów

Rzecz odrobinkę „szponowa”. Tomek Płosa wpadł na pomysł, paru ludzi zagonił do pisania, a potem to wszystko opracował i wyszedł mu „Skarb fana rugby: Six Nations 2021”. O rugby po polsku rzadko zdarza się poczytać, więc jest to okazja wyjątkowa i każdemu fanowi ją polecam. Aż odrobinę żałuję, że dałem się do tej roboty zagonić, bo gdyby ktoś inny mój kawałek napisał, miałbym czytania odrobinę więcej. A na przystawkę była jeszcze zorganizowana przez Kubę Sieradzkiego zapowiedź z udziałem autorów tekstów w czwartkowym „Ataku na młyn” 🙂

Ps. Między oddaniem do „druku” a wydaniem parę drobiazgów w moich tekstach się zdezaktualizowało. Debiutantów i graczy Leinsteru w kadrze przybyło, a Cealan Doris chwilowo reprezentację opuścił. A u Kuby czasu brakło, aby wspomnieć o Tadhg’zie Furlongu, Cianie Healy’m, Jamesie Ryanie i Ryanie Bairdzie, świetnych centrach, młodym Larmourze czy wreszcie o (niedostępnym) Simonie Zebo. A i tak tego czasu zużyłem najwięcej. Ale to naprawdę nieważne. Oby takich projektów w polskim środowisku rugby było więcej.

2 komentarze do “Skarb kibica Pucharu Sześciu Narodów”

 1. Genialna robota!!!

  Brylant!!!

  Fantastyczna praca!

  Czyta się świetnie. Moje wielkie gratulacje!

  Przegapiłem czwartkowy Atak na młyn, ale jutro nadrobię:) Jeszcze nie opuściłem żadnego odcinka. Jestem stałym widzem (słuchaczem) od pierwszego odcinka (wtedy jeszcze słuchowiska).

  Mam nadzieję że w tym roku ruszą jednak rozgrywki międzynarodowe w niższych grupach i będziemy mogli oglądać naszych reprezentantów. Gdyby tak było taki skarb kibica dla zespołów z naszej grupy też byłby czymś wyjątkowym.

  Pozdrawiam serdecznie wszystkich Panów!

  Odpowiedz
  • Z zespołami z RET byłoby znacznie trudniej: składy są płynne (inna kadra na każdy mecz), a na dodatek byłby problem ze statystykami. Ale pisać można i nieustająco się staram 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz