Przewodnik po Ekstralidze: wiosna 2024

Po zimowej przerwie (ligowej, bo przecież na brak rugbowych wydarzeń nie narzekaliśmy, choć ich efekty pewnie odbiegały od naszych oczekiwań) wracamy na ligowe podwórka po to, aby rozstrzygnąć, kto będzie nowym mistrzem Polski. Bo to, że na najwyższym stopniu podium dojdzie do zmiany, jest już dziś pewne. Zapraszam z tej okazji do lektury tradycyjnego już „szponowego” przewodnika po Ekstralidze. Link do pobrania materiału z dysku Google: https://bit.ly/3IMZPEb.

Dowiedz się więcej

Przed 6N i REC

Wczoraj ruszył Puchar Sześciu Narodów, dziś startuje Rugby Europe Championship. W pierwszym mamy rugby na najwyższym światowym poziomie, w drugim reprezentację Polski, która już jutro wystartuje meczem w Gdyni z Rumunią. Z tej okazji dwa materiały: przewodnik przed meczem z Rumunią, dostępny pod adresem https://bit.ly/3UrOmRA oraz skarb kibica Pucharu Sześciu Narodów przygotowany w siedmioosobowym gronie i dostępny pod adresem https://drive.google.com/drive/folders/12pR1tvsLpt_OC3JQTAAEQwxbbbBaew6K. Mam nadzieję, że lektura umili rugbowe emocje.

Dowiedz się więcej

Skarb fana rugby – Puchar Świata w Rugby

Już za moment pierwszy gwizdek na Pucharze Świata w Rugby. Pewnie już każdy sprawdził, czy ma dostępne kanały sportowe Polsatu, załatwił wszelkie sprawy, które mogłyby przeszkodzić podczas meczu otwarcia, zablokował przychodzące połączenia (z wyjątkiem tych od innych rugbowych fanów), zgromadził odpowiednie ilości napojów (albo przygotował odpowiedni strój na wyjście do lokalu oferującego transmisję i napitki na miejscu). Jako dodatek to tego wszystkiego proponujemy coś do poczytania – efekt zbiorowego wysiłku kilku osób (w tym niżej podpisanego), który pewnie uprzyjemni oglądanie Pucharu Świata, czyli pucharowy skarb kibica. Nie idealny (cztery brakujące opisy, wypełnione teraz opisami Anglii z Pucharu Sześciu Narodów, będą uzupełnione pewnie po weekendzie, więc warto będzie pod wskazany niżej link zajrzeć jeszcze raz w przyszłym tygodniu), ale wybaczcie – jesteśmy niewielką grupką amatorów, którzy musieli znajdować na to czas pośród innych zajęć. Link do pobrania materiału: https://drive.google.com/drive/folders/1PL4uAQxMRfiYVcxNG5rOKoKgDGhJXmq6.

Dowiedz się więcej

Przewodnik po Ekstralidze: jesień 2023

Przewodnik tym razem odrobinę spóźniony – pierwszą kolejkę drużyny zagrały już w poprzedni weekend, ale jedna z nich nie musiała jeszcze wtedy wybiec na boisko, nie udostępniła też swojego składu. A ponieważ bez kompletu składów takie wydawnictwo jest kulawe, nie było sensu go publikować. Teksty napisane przed poprzednim weekendem pozostawiłem praktycznie niezmienione, choć są w tej sytuacji nieco spóźnione. Składy jak zawsze z systemu PZR, aktualizowane moment przed publikacją. Oczywiście, trzeba pamiętać, że okienko transferowe mamy otwarte jeszcze przez dwa tygodnie, więc mogą się zmieniać. Link do pobrania materiału z dysku Google: https://bit.ly/47DSZvE.

Dowiedz się więcej

Przed meczem z Niemcami

Mecz z Belgią był ważny, mecz z Niemcami jest jeszcze ważniejszy. Liczy się w nim tylko zwycięstwo, ale o to łatwo nie będzie. W „szponach” z tej okazji tradycyjny materiał przedmeczowy dostępnym pod linkiem: http://bit.ly/3ZlD0xM. Informacje o niemieckim rugby, składy meczowe z indywidualnymi statystykami itp. Zapraszam do lektury.

Dowiedz się więcej

Przed meczem z Belgią

Trzeci weekend z rzędu i trzecia próba polskiej reprezentacji w Rugby Europe Championship. Tym razem gramy z Belgią i ten mecz powinien być dla odmiany meczem o zwycięstwo, niezależnie od tego, że znów faworytem jest nasz rywal. Z tej okazji tradycyjny materiał przedmeczowy dostępnym pod linkiem: http://bit.ly/3YIycCs (składy z indywidualnymi statystykami, informacje o rugby w Belgii, opisy ostatnich meczów naszych rywali z opisami ze „szponów” itp.).

Dowiedz się więcej

Przed meczem z Portugalią

Jedna lekcja, rumuńska, za nami, przed nami kolejna – portugalska. Zjeżdża do nas drużyna, która w ostatnich latach mierzyła się z Włochami czy Argentyną, remisowała z Gruzją i Stanami Zjednoczonymi. Nie lada to przeciwnik. Z tej okazji tradycyjny materiał przedmeczowy dostępnym pod linkiem: http://bit.ly/3loHzZd. Oczywiście w środku składy obu ekip z indywidualnymi statystykami, informacja o rugby w Portugalii wczoraj i dziś, opisy spotkań naszych przeciwników w ciągu ostatnich dwóch lat (wyciągnięte oczywiście ze „szponów”) i parę innych mniej lub bardziej przydatnych drobiazgów.

Dowiedz się więcej