Przewodnik: Puchar Świata w Rugby 7 – Kapsztad 2022

Dotąd szponowe „przewodniki” ograniczały się do rozgrywek krajowych lub pojedynczych meczów polskich reprezentacji. Ten jest wyjątkowy, bo i absolutnie wyjątkowa okazja – pierwszy w historii występ polskiej drużyny na rugbowym Pucharze Świata. Link: https://bit.ly/3D8MMey.

Zapraszam do lektury opracowania, w którym zebrałem informacje dotyczące zarówno naszych reprezentantek, jak i rywalizujących z nimi drużyn, a także samego turnieju (aktualne i historyczne). O turnieju męskim nieco mniej – wszak on nas mniej interesuje. Bardzo dziękuję naszym Reprezentantkom za poświęcenie chwili cennego czasu, aby napisać coś o sobie. Dziękuję także Kajetanowi Cyganikowi, który zorganizował ankietę wśród nich i dzięki któremu mogłem skorzystać ze zdjęć Wojciecha Szymańskiego wykonanych dla Polskiego Związku Rugby.

I obyśmy mieli w przyszłości więcej takich okazji. Może za dwa lata? 🙂 Godziny meczów naszych reprezentantek ustalicie z łatwością dzięki drabince meczowej (strona 19). Zaczynamy w piątek o godzinie 12:33. Transmisje podobno na kanałach Polsatu Sport (podobno, bo na ich stronie na ten moment nic w programie nie ma) – zapewne nie cała impreza, ale liczymy przynajmniej na mecze Polek i kluczowe mecze o medale.

2 komentarze do “Przewodnik: Puchar Świata w Rugby 7 – Kapsztad 2022”

Dodaj komentarz